Seriesjakken i Møre og Romsdal

Seriesjakken i Møre og Romsdal

Seriesjakken i Møre og Romsdal

Dette er en blogg der vi kommer med resultater fra matchene i seriesjakken i Møre og Romsdal. Her oppdaterer vi resultater underveis i løpet av matchene.

Denne bloggen er åpen for alle til å kommentere.

Feil sjakkbrikker

RundenePosted by Tore Sat, December 05, 2009 15:43:48
Fra Tore til Per Erik.

Aalesunds har ikke tatt med seg feil brikker.

Seier til Kr.sund 3 på 4. bord

RundenePosted by Tore Sat, December 05, 2009 14:46:14
Aalesunds 2 - Kr. sund 3 1 - 1

Øystein Halse fra Kr.sund vant etter 35 minutter over Emil Reite fra Aalesunds 2.
Dette var en tøff debutt for Emil Reite som spilte sitt første langparti i dag.

Rundestart

RundenePosted by Tore Sat, December 05, 2009 13:23:29
Det blir nå spilt to lagkamper da Ørsta måtte melde forfall til lagkampen mot Aalesunds 1.

Aalesunds 2 - Kr.sund 3 og Kr.sund 2 - Molde spilles nå.

Kr.sund 3 spiller med 4 spillere da Audun Hoem måtte melde forfall på grunn av av sykdom.

Aalesunds 2 leder 1 - 0.

Oppdatering av 2. runde

RundenePosted by Tore Sat, December 05, 2009 13:00:41
2. runde begynner nå.

Per-Christian blogger og oppdaterer resultater og kommenterer matchene her.

Opplegg for 2. og 3. runde

RundenePosted by Tore Thu, December 03, 2009 17:23:59
I 2. og 3. runde samles alle lagene i Ålesund og spiller alle matchene der.
Spillestedet er Clarion Colection Hotel Bryggen.
2. runde på lørdag 5. desember starter kl. 1300
3. runde på søndag 6. desember starter kl. 1100

I andre runde på lørdag spilles matchene (laget med hvit på førstebord nevnes først):
Kristiansund 3 - Aalesunds 2
Molde - Kristiansund 2
Ørsta - Aalesunds 1 (i dag har Ørsta meldt forfall til denne kampen)


I tredje runde på søndag:
Aalesunds 2 - Molde
Aalesunds 1 - Kristiansund 3
Kristiansund 2 - Ørsta

Turneringsleder blir Knut Valle, Aalesunds.

Kristiansund og Molde overnatter med sine lag på Clarion Collection Hotel Bryggen.

Det blir årsmøte i Møre og Romsdal Sjakkrets lørdag ettermiddag.

Første runde

RundenePosted by Tore Thu, December 03, 2009 17:14:33
Helga 30. oktober/1. november ble to av kampene i første runde spilt.
Molde - Ørsta spilles i januar.

Aalesunds 2.lag - Aalesunds 1.lag 0,5 - 4,5
1.Bord: Emil-Lion Nomat (1524) - Roar Naalsund (1887) 0 - 1
2.Bord: Gunnar Bolsø (1547) - Roar E. Nakken (1799) 0,5 - 0,5
3.Bord: Ole Reza Drønen (1455) - Per-Christian Stenvaag (1553) 0 - 1
4.Bord: Jan Erik Skog ( - ) - Erling Storeide (1626) 0 - 1
5.Bord: Martin Skog ( - ) - Knut Valle (1450) 0 - 1


Kristiansund 2 - Kristiansund 3 2 - 3
1. bord: Eilif Odde - Tore Kristiansen 1-0
2. bord: Vegard Simensen - Per Erik Hoem 0-1
3. bord: Paulius Cigriejus - Audun Hoem 0-1
4. bord: Iver Halse - Øyvind Hoem Vaseng 0-1
5. bord: Henrik Øie Løbersli - Øystein Halse 1-0

« Previous