2013 NM Lillehammer

9. og siste runde lørdag kl. 1030Rundene

Posted by Tore Sat, July 06, 2013 09:52:06

Eliteklassen

IM Kjetil Stokke, Bergens - FM Brede Kvisvik (2314) 1/2-1/2

IM Nicolay Getz, Oslo - FM Aryan Tari (2354) 0-1

Johannes Luangtep Kvisla, Stavanger - FM Kristian Stuvik Holm (2255) 1/2-1/2

Alle partiene fra elite sendes direkte her...


Mester

Even Thingstad, Trondheim (2224) - Anders Olsen (1960) 1-0

Junior A

Vegard Simensen (1749) - Torgeir Jakhelln Kjøita 0-1

Kadett A

Eivind X Djurhuus - Henrik Øie Løbersli (1665) 1-0

Kadett B

Magnus Dahl Jenssen (1089)- Theodor Jørgen Lund, Lillehammer 0-1

Jon Oddvar Rambjør (873) - Andreas Skotheim, Tønsberg 1/2-1/2

Espen Haltvik Bakke (772) - Emil Andre Olsen (979) 0-1

Petter Andreas Wadstensvik (835) - Øyvind Brekke Fløtten, Modum 1/2-1/2


Miniputt

Mads Wollan Myhre (939) - Bjørn Robertsen, Caissa 1/2-1/2

Klasse 1

Trond Harald Saltnes (1708) - Karim Ali, Fribonden 1-0

Klasse 2

Knut Ø Abrahamsen, Nordstrand - Øyvind Hoem Vaseng (1573) 1/2-1/2

Eirik Viken Kallset (1528) - Snorre Skrede, Sandnes 0-1

Klasse 3

Hans K. Gaarder, Nordstrand - Audun Hoem (1376) 1/2-1/2

Klasse 5

Stig Rune Jenssen (916) - Johan Lien, Hønefoss 0-1

Sverre Hoem (758) - Trond Heier, Oslo 1-0

8. runde fredag kl. 1030Rundene

Posted by Tore Fri, July 05, 2013 10:46:54

Eliteklassen

FM Brede Kvisvik (2314) - IM Nicolai Getz, Oslo 0-1

FM Aryan Tari (2354) - IM Øystein Hole, Akademisk 1/2-1/2

IM Frode Olav Olsen Urkedal, SK 1911 - FM Kristian Stuvik Holm (2255) 1-0

Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

Anders Olsen (1960) - Kjell Magne Johnsen, Vadsø 1/2-1/2

Junior A

Jørgen Hoel, Bergens - Vegard Simensen (1749) 1-0

Kadett A

Henrik Øie Løbersli (1665) - Erling Dyrhaug Skjølås 1-0

Kadett B

Theodor Jørgen Lund - Jon Oddvar Rambjør (873) 1/2-1/2

Dag Einar B Nord - Espen Haltvik Bakke (772) 1-0

Petter Andreas Wadstensvik (835) - Magnus Dahl Jenssen (1089) 1-0

Emil Andre Olsen (979) - Øyvind Brekke Fløtten 1-0

Miniputt

William Sandberg Olsen, Moss - Mads Wollan Myhre (939) 1-0

Klasse 1

Andreas Opdahl - Trond Harald Saltnes (1708) 1-0

Klasse 2

Øyvind Hoem Vaseng (1573) - Ronald Wolf 1/2-1/2

Tom R. Wister, Kirkegata - Eirik Viken Kallset (1528) 1/2-1/2

Klasse 3

Audun Hoem (1376) - John Olav Kroken, Stjernen 1-0

Klasse 5

Jørgen Brobakken, Hamar - Stig Rune Jenssen (916) 1/2-1/2

Tormund Blikra Vea, Stavanger - Sverre Hoem (758) 1-0

7. runde torsdag kl. 1030Rundene

Posted by Tore Thu, July 04, 2013 09:51:52

Eliteklassen

GM Jon Ludvig Hammer - FM Aryan Tari (2354) 1-0

FM Kristian Stuvik Holm (2255) - IM Andreas G. Moen 1-0

FM Brede Kvisvik (2314) - FM Lasse Østebø Løvik 1/2-1/2

Alle partiene fra elite sendes direkte her...
Mester

Kristoffer Madland, Trondheim - Anders Olsen (1960) 0-1

Junior A

Vegard Simensen (1749) - Jonas H. Rasmussen, Bergens 1-0


Kadett A

Henrik Øie Løbersli (1665) - Amir Keadana, Stavanger (1275) 1-0

Kadett B

Jon Oddvar Rambjør (873) - Petter Andreas Wadstensvik (835) 0-1

Espen Haltvik Bakke (772) - Martin G. Johnsen, Tromsø 0-1

Emil Andre Olsen (979) - Magnus Dahl Jenssen (1089) 1/2-1/2

Miniputt

Isak Sjøberg, Nordstrand - Mads Wollan Myhre (939) 0-1

Klasse 1

Trond Harald Saltnes (1708) - walk over 1-0

Klasse 2

Sven E Harberg, Lillestrøm (1589) - Øyvind Hoem Vaseng (1573) 1/2-1/2

Eirik Viken Kallset (1528) - Petter Gjertsen, Kristiansand (1505) 1-0

Klasse 3

Audun Hoem (1376) - Henrik G. Tallaksen, Stavanger (1293) 0-1

Klasse 5

Stig Rune Jenssen (916) - Olav Baade Møen 1-0

Sverre Hoem (758) - Stein Sjuls Hansen 1-0

6. runde onsdag kl. 1030Rundene

Posted by Tore Wed, July 03, 2013 08:18:00

Eliteklassen

Ivar Chavannes, Nordstrand (2181) - FM Brede Kvisvik (2314) 0-1

FM Aryan Tari (2354) - IM Maxim Devereaux, Black Knights (2356) 1/2-1/2

Ørnulf Stubberud, Oslo (2327)- FM Kristian Stuvik Holm (2255) 1/2-1/2

Aryan har 3 poeng, Kristian har 2,5 og Brede har 1,5 etter fem runder. Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

Vegard Koi Gandrud, Stavanger (2237) - Anders Olsen (1960) 1/2-1/2

Junior A

Sigve Hølleland, Masfjorden (1642) - Vegard Simensen (1749) 1/2-1/2

Kadett A

Marte B Kyrkjebø, Stavanger (1563) - Henrik Øie Løbersli (1665) 1-0

Kadett B

Dag Einar B Nord, Nittedal (1136) - Magnus Dahl Jenssen (1089) 1-0

Andreas Skotheim, Tønsberg (969) - Espen Haltvik Bakke (772) 1-0

Emil Andre Olsen (979) - Jon Oddvar Rambjør (873) 1-0

Petter Andreas Wadstensvik (835) - Theodor Jørgen Lund, Lillehammer (1009) 0-1

Miniputt

Mads Wollan Myhre (939) - Thyra Kvendseth, Nordstrand (790) 0-1

Klasse 1

Per Kr Vigdal, Nordstrand (1754) - Trond Harald Saltnes (1708) 1-0

Klasse 2

Guttorm Andersen, Stjernen (1546) - Øyvind Hoem Vaseng (1573)

Tore Sandmark, Trondheim (1619) - Eirik Viken Kallset (1528) 1-0

Klasse 3

Torben Winther Jensen, Oslo (1491) - Audun Hoem (1376) 0-1

Klasse 5

Knut Henrik Tallaksen, Stavanger (739) - Stig Rune Jenssen (916) 1/2-1/2

Ketil Stephensen, Holmestrand (811) - Sverre Hoem (758) 0-1

Grilling i gårPraktiske saker

Posted by Tore Wed, July 03, 2013 07:56:32

Tirsdagskvelden hadde vi felles grilling på Birkebeineren. De som ikke bor der, kom også dit, og vi var omkring 30 stykker.

Sjakklubben hadde kjøpt inn grillmat og brus. Yngve var den som var grillkokken, og det kunne han! Uten Yngves hjelp hadde det ikke gått så smertefritt i går.

Det var sol, og det var sommer!

5. runde tirsdag kl. 1030Rundene

Posted by Tore Tue, July 02, 2013 00:45:43

Eliteklassen

FM Brede Kvisvik (2314) - FM Ørnulf Stubberud, Oslo (2327)

GM Rune Djurhuus. Asker (2455) - FM Aryan Tari (2354) 1/2-1/2

FM Kristian Stuvik Holm (2255) - GM Kjetil A. Lie, Porsgrunn (2532) 1/2-1/2

Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

FM Jøran Aulin-Janson, Asker (2188) - Anders Olsen (1960) 1/2-1/2

Junior A

Vegard Simensen (1749) - Erlend Kyrkjebø, Stavanger (2016) 0-1

Kadett A

Henrik Øie Løbersli (1665) - Kjetil Andås, Masfjorden (1492) 1/2-1/2

Kadett B

Petter Andreas Wadstensvik (835) - Andreas Skotheim, Tønsberg (969) 0-1

Theodor Jørgen Lund, Lillehammer (1009) - Emil Andre Olsen (979) 1/2-1/2

Jon Oddvar Rambjør (873) - Dag E B Nord, Nittedal (1136) 0-1

Magnus Dahl Jenssen (1089)- Martin G. Johnsen, Tromsø (1147) 1/2-1/2

Øyvind B Fløtten, Modum (1034) - Espen Haltvik Bakke (772) 1-0


Miniputt

Mads Wollan Myhre (939) - Benjamin Halvorsen, Tromsø (892) 1-0

Klasse 1

Roger Sætre, Bergens (1723) - Trond Harald Saltnes (1708) 1-0

Klasse 2

Sigurd Kittilsen, Elverum (1463) - Øyvind Hoem Vaseng (1573) 1-0

Eirik Viken Kallset (1528) - Cornelius Kvendseth, Nordstrand (1552) 1-0

Klasse 3

Audun Hoem (1376) - Geir F Lorem, Tromsø (1425) 1-0

Klasse 5

Stig Rune Jenssen (916) - Kjell Nygaard, Caissa (514) 1-0

Sverre Hoem (758) - Oddvar Nesse, Smeaheia Sandved (-) 1-0

4. runde mandag kl. 1700Rundene

Posted by Tore Mon, July 01, 2013 17:03:53

Eliteklassen

FM Ole Chr. Moen, Oslo - FM Brede Kvisvik (2314) 1/2-1/2

FM Aryan Tari (2354) - IM Andreas Moen, Oslo 1-0

FM Lasse Østebø Løvik, Stavanger (2311) - FM Kristian Stuvik Holm (2255) 1/2-1/2

Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

Johan-Sebastian Christiansen, Moss (2089) - Anders Olsen (1960) 1-0

Junior A

Håvard Skagseth, Tromsø (1915) - Vegard Simensen (1749) 1-0

Kadett A

Benjamin Haldorsen, Bergens (1892) - Henrik Øie Løbersli (1665) 0-1

Kadett B

Martin G. Johnsen, Tromsø (1147) - Jon Oddvar Rambjør (873) 1-0

Espen Haltvik Bakke (772) - Magnus Dahl Jenssen (1089) 0-1

Emil Andre Olsen (979) - Petter Andreas Wadstensvik (835) 1-0

Miniputt

Embla Ekeland Grønn, Oslo (846) - Mads Wollan Myhre (939) 1/2-1/2

Klasse 1

Trond Harald Saltnes (1708) - Bjørn Haveland, Bærum (1771) 1/2-1/2

Klasse 2

Øyvind Hoem Vaseng (1573) - Geir O. Aagedal, Bergens (1559) 1-0

Pål Moe, Oslo (1546) - Eirik Viken Kallset (1528) 0-1

Klasse 3

Rudolf Steinkellner, Kirkegata (1449) - Audun Hoem (1376) 1/2-1/2

Klasse 5

Kjetil Iversen, Bergens (716) - Stig Rune Jenssen (916) 0-1

Gjermund Tandberg, Modum (869) - Sverre Hoem (758) 1-0

3. runde mandag kl. 930Rundene

Posted by Tore Sun, June 30, 2013 16:32:32

Eliteklassen

FM Brede Kvisvik (2314) - GM Kjetil Lie, Porsgrunn (2532) 0-1

FM Kristian Stuvik Holm (2255)- GM Berge Østenstad, Asker (2467) 1/2-1/2
Ivar Chavannes, Nordstrand (2181) - FM Aryan Tari (2354) 0-1

Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

Anders Olsen (1960)- Sondre Merkesvik, Bergens (1934) 1-0

Junior A
Vegard Simensen (1749)- Jon Machlik, Tromsø (1839) 1-0

Kadett A

Henrik Øie Løbersli (1665) - Eskil Ekeland Grønn, Oslo (1606) 1-0

Kadett B
Magnus Dahl Jenssen (1089) - Øyvind Brekke Fløtten, Modum (1034) 1/2-1/2
Jon Oddvar Rambjør (873) - Espen Haltvik Bakke (772) 1-0
Petter Andreas Wadstensvik (835) - Dag E B Nord, Nittedal (1136) 0-1
Emil Andre Olsen (979)- Andreas Skotheim, Tønsberg (969) 1/2-1/2

Miniputt

Mads Wollan Myhre (939)- Maria Næss, Tiger (1133) 1-0

Klasse 1
Trond Harald Saltnes (1708)- Eivind Aartun, Stavanger (1800) 1-0

Klasse 2
Sigmund Lunde, Sarpsborg (1705) - Øyvind Hoem Vaseng (1573) 1-0
Eirik Viken Kallset (1528)- Lewi Bekkelien, Black Knights (1721) 1/2-1/2

Klasse 3

S. Kristian Røilid, Mosjøen (1314) - Audun Hoem (1376) 0-1

Klasse 5

Stig Rune Jenssen (916) - Magne Bolme, Norske Synshemmedes Sjakkforbund (903) 1-0
Sverre Hoem (758)- Trond Vestjord, Tromsø (-) 1-0