2013 NM Lillehammer

2013 NM Lillehammer

.

Her følger vi med på hvordan det går med deltakerne fra Kristiansund i Norgesmesterskapet i sjakk på Lillehammer lørdag 29 juni. - lørdag 6. juli 2012.

Det er fritt fram for alle til å kommentere og også komme med spørsmål.

9. og siste runde lørdag kl. 1030

RundenePosted by Tore Sat, July 06, 2013 09:52:06

Eliteklassen

IM Kjetil Stokke, Bergens - FM Brede Kvisvik (2314) 1/2-1/2

IM Nicolay Getz, Oslo - FM Aryan Tari (2354) 0-1

Johannes Luangtep Kvisla, Stavanger - FM Kristian Stuvik Holm (2255) 1/2-1/2

Alle partiene fra elite sendes direkte her...


Mester

Even Thingstad, Trondheim (2224) - Anders Olsen (1960) 1-0

Junior A

Vegard Simensen (1749) - Torgeir Jakhelln Kjøita 0-1

Kadett A

Eivind X Djurhuus - Henrik Øie Løbersli (1665) 1-0

Kadett B

Magnus Dahl Jenssen (1089)- Theodor Jørgen Lund, Lillehammer 0-1

Jon Oddvar Rambjør (873) - Andreas Skotheim, Tønsberg 1/2-1/2

Espen Haltvik Bakke (772) - Emil Andre Olsen (979) 0-1

Petter Andreas Wadstensvik (835) - Øyvind Brekke Fløtten, Modum 1/2-1/2


Miniputt

Mads Wollan Myhre (939) - Bjørn Robertsen, Caissa 1/2-1/2

Klasse 1

Trond Harald Saltnes (1708) - Karim Ali, Fribonden 1-0

Klasse 2

Knut Ø Abrahamsen, Nordstrand - Øyvind Hoem Vaseng (1573) 1/2-1/2

Eirik Viken Kallset (1528) - Snorre Skrede, Sandnes 0-1

Klasse 3

Hans K. Gaarder, Nordstrand - Audun Hoem (1376) 1/2-1/2

Klasse 5

Stig Rune Jenssen (916) - Johan Lien, Hønefoss 0-1

Sverre Hoem (758) - Trond Heier, Oslo 1-0

8. runde fredag kl. 1030

RundenePosted by Tore Fri, July 05, 2013 10:46:54

Eliteklassen

FM Brede Kvisvik (2314) - IM Nicolai Getz, Oslo 0-1

FM Aryan Tari (2354) - IM Øystein Hole, Akademisk 1/2-1/2

IM Frode Olav Olsen Urkedal, SK 1911 - FM Kristian Stuvik Holm (2255) 1-0

Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

Anders Olsen (1960) - Kjell Magne Johnsen, Vadsø 1/2-1/2

Junior A

Jørgen Hoel, Bergens - Vegard Simensen (1749) 1-0

Kadett A

Henrik Øie Løbersli (1665) - Erling Dyrhaug Skjølås 1-0

Kadett B

Theodor Jørgen Lund - Jon Oddvar Rambjør (873) 1/2-1/2

Dag Einar B Nord - Espen Haltvik Bakke (772) 1-0

Petter Andreas Wadstensvik (835) - Magnus Dahl Jenssen (1089) 1-0

Emil Andre Olsen (979) - Øyvind Brekke Fløtten 1-0

Miniputt

William Sandberg Olsen, Moss - Mads Wollan Myhre (939) 1-0

Klasse 1

Andreas Opdahl - Trond Harald Saltnes (1708) 1-0

Klasse 2

Øyvind Hoem Vaseng (1573) - Ronald Wolf 1/2-1/2

Tom R. Wister, Kirkegata - Eirik Viken Kallset (1528) 1/2-1/2

Klasse 3

Audun Hoem (1376) - John Olav Kroken, Stjernen 1-0

Klasse 5

Jørgen Brobakken, Hamar - Stig Rune Jenssen (916) 1/2-1/2

Tormund Blikra Vea, Stavanger - Sverre Hoem (758) 1-0

7. runde torsdag kl. 1030

RundenePosted by Tore Thu, July 04, 2013 09:51:52

Eliteklassen

GM Jon Ludvig Hammer - FM Aryan Tari (2354) 1-0

FM Kristian Stuvik Holm (2255) - IM Andreas G. Moen 1-0

FM Brede Kvisvik (2314) - FM Lasse Østebø Løvik 1/2-1/2

Alle partiene fra elite sendes direkte her...
Mester

Kristoffer Madland, Trondheim - Anders Olsen (1960) 0-1

Junior A

Vegard Simensen (1749) - Jonas H. Rasmussen, Bergens 1-0


Kadett A

Henrik Øie Løbersli (1665) - Amir Keadana, Stavanger (1275) 1-0

Kadett B

Jon Oddvar Rambjør (873) - Petter Andreas Wadstensvik (835) 0-1

Espen Haltvik Bakke (772) - Martin G. Johnsen, Tromsø 0-1

Emil Andre Olsen (979) - Magnus Dahl Jenssen (1089) 1/2-1/2

Miniputt

Isak Sjøberg, Nordstrand - Mads Wollan Myhre (939) 0-1

Klasse 1

Trond Harald Saltnes (1708) - walk over 1-0

Klasse 2

Sven E Harberg, Lillestrøm (1589) - Øyvind Hoem Vaseng (1573) 1/2-1/2

Eirik Viken Kallset (1528) - Petter Gjertsen, Kristiansand (1505) 1-0

Klasse 3

Audun Hoem (1376) - Henrik G. Tallaksen, Stavanger (1293) 0-1

Klasse 5

Stig Rune Jenssen (916) - Olav Baade Møen 1-0

Sverre Hoem (758) - Stein Sjuls Hansen 1-0

6. runde onsdag kl. 1030

RundenePosted by Tore Wed, July 03, 2013 08:18:00

Eliteklassen

Ivar Chavannes, Nordstrand (2181) - FM Brede Kvisvik (2314) 0-1

FM Aryan Tari (2354) - IM Maxim Devereaux, Black Knights (2356) 1/2-1/2

Ørnulf Stubberud, Oslo (2327)- FM Kristian Stuvik Holm (2255) 1/2-1/2

Aryan har 3 poeng, Kristian har 2,5 og Brede har 1,5 etter fem runder. Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

Vegard Koi Gandrud, Stavanger (2237) - Anders Olsen (1960) 1/2-1/2

Junior A

Sigve Hølleland, Masfjorden (1642) - Vegard Simensen (1749) 1/2-1/2

Kadett A

Marte B Kyrkjebø, Stavanger (1563) - Henrik Øie Løbersli (1665) 1-0

Kadett B

Dag Einar B Nord, Nittedal (1136) - Magnus Dahl Jenssen (1089) 1-0

Andreas Skotheim, Tønsberg (969) - Espen Haltvik Bakke (772) 1-0

Emil Andre Olsen (979) - Jon Oddvar Rambjør (873) 1-0

Petter Andreas Wadstensvik (835) - Theodor Jørgen Lund, Lillehammer (1009) 0-1

Miniputt

Mads Wollan Myhre (939) - Thyra Kvendseth, Nordstrand (790) 0-1

Klasse 1

Per Kr Vigdal, Nordstrand (1754) - Trond Harald Saltnes (1708) 1-0

Klasse 2

Guttorm Andersen, Stjernen (1546) - Øyvind Hoem Vaseng (1573)

Tore Sandmark, Trondheim (1619) - Eirik Viken Kallset (1528) 1-0

Klasse 3

Torben Winther Jensen, Oslo (1491) - Audun Hoem (1376) 0-1

Klasse 5

Knut Henrik Tallaksen, Stavanger (739) - Stig Rune Jenssen (916) 1/2-1/2

Ketil Stephensen, Holmestrand (811) - Sverre Hoem (758) 0-1

5. runde tirsdag kl. 1030

RundenePosted by Tore Tue, July 02, 2013 00:45:43

Eliteklassen

FM Brede Kvisvik (2314) - FM Ørnulf Stubberud, Oslo (2327)

GM Rune Djurhuus. Asker (2455) - FM Aryan Tari (2354) 1/2-1/2

FM Kristian Stuvik Holm (2255) - GM Kjetil A. Lie, Porsgrunn (2532) 1/2-1/2

Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

FM Jøran Aulin-Janson, Asker (2188) - Anders Olsen (1960) 1/2-1/2

Junior A

Vegard Simensen (1749) - Erlend Kyrkjebø, Stavanger (2016) 0-1

Kadett A

Henrik Øie Løbersli (1665) - Kjetil Andås, Masfjorden (1492) 1/2-1/2

Kadett B

Petter Andreas Wadstensvik (835) - Andreas Skotheim, Tønsberg (969) 0-1

Theodor Jørgen Lund, Lillehammer (1009) - Emil Andre Olsen (979) 1/2-1/2

Jon Oddvar Rambjør (873) - Dag E B Nord, Nittedal (1136) 0-1

Magnus Dahl Jenssen (1089)- Martin G. Johnsen, Tromsø (1147) 1/2-1/2

Øyvind B Fløtten, Modum (1034) - Espen Haltvik Bakke (772) 1-0


Miniputt

Mads Wollan Myhre (939) - Benjamin Halvorsen, Tromsø (892) 1-0

Klasse 1

Roger Sætre, Bergens (1723) - Trond Harald Saltnes (1708) 1-0

Klasse 2

Sigurd Kittilsen, Elverum (1463) - Øyvind Hoem Vaseng (1573) 1-0

Eirik Viken Kallset (1528) - Cornelius Kvendseth, Nordstrand (1552) 1-0

Klasse 3

Audun Hoem (1376) - Geir F Lorem, Tromsø (1425) 1-0

Klasse 5

Stig Rune Jenssen (916) - Kjell Nygaard, Caissa (514) 1-0

Sverre Hoem (758) - Oddvar Nesse, Smeaheia Sandved (-) 1-0

4. runde mandag kl. 1700

RundenePosted by Tore Mon, July 01, 2013 17:03:53

Eliteklassen

FM Ole Chr. Moen, Oslo - FM Brede Kvisvik (2314) 1/2-1/2

FM Aryan Tari (2354) - IM Andreas Moen, Oslo 1-0

FM Lasse Østebø Løvik, Stavanger (2311) - FM Kristian Stuvik Holm (2255) 1/2-1/2

Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

Johan-Sebastian Christiansen, Moss (2089) - Anders Olsen (1960) 1-0

Junior A

Håvard Skagseth, Tromsø (1915) - Vegard Simensen (1749) 1-0

Kadett A

Benjamin Haldorsen, Bergens (1892) - Henrik Øie Løbersli (1665) 0-1

Kadett B

Martin G. Johnsen, Tromsø (1147) - Jon Oddvar Rambjør (873) 1-0

Espen Haltvik Bakke (772) - Magnus Dahl Jenssen (1089) 0-1

Emil Andre Olsen (979) - Petter Andreas Wadstensvik (835) 1-0

Miniputt

Embla Ekeland Grønn, Oslo (846) - Mads Wollan Myhre (939) 1/2-1/2

Klasse 1

Trond Harald Saltnes (1708) - Bjørn Haveland, Bærum (1771) 1/2-1/2

Klasse 2

Øyvind Hoem Vaseng (1573) - Geir O. Aagedal, Bergens (1559) 1-0

Pål Moe, Oslo (1546) - Eirik Viken Kallset (1528) 0-1

Klasse 3

Rudolf Steinkellner, Kirkegata (1449) - Audun Hoem (1376) 1/2-1/2

Klasse 5

Kjetil Iversen, Bergens (716) - Stig Rune Jenssen (916) 0-1

Gjermund Tandberg, Modum (869) - Sverre Hoem (758) 1-0

3. runde mandag kl. 930

RundenePosted by Tore Sun, June 30, 2013 16:32:32

Eliteklassen

FM Brede Kvisvik (2314) - GM Kjetil Lie, Porsgrunn (2532) 0-1

FM Kristian Stuvik Holm (2255)- GM Berge Østenstad, Asker (2467) 1/2-1/2
Ivar Chavannes, Nordstrand (2181) - FM Aryan Tari (2354) 0-1

Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

Anders Olsen (1960)- Sondre Merkesvik, Bergens (1934) 1-0

Junior A
Vegard Simensen (1749)- Jon Machlik, Tromsø (1839) 1-0

Kadett A

Henrik Øie Løbersli (1665) - Eskil Ekeland Grønn, Oslo (1606) 1-0

Kadett B
Magnus Dahl Jenssen (1089) - Øyvind Brekke Fløtten, Modum (1034) 1/2-1/2
Jon Oddvar Rambjør (873) - Espen Haltvik Bakke (772) 1-0
Petter Andreas Wadstensvik (835) - Dag E B Nord, Nittedal (1136) 0-1
Emil Andre Olsen (979)- Andreas Skotheim, Tønsberg (969) 1/2-1/2

Miniputt

Mads Wollan Myhre (939)- Maria Næss, Tiger (1133) 1-0

Klasse 1
Trond Harald Saltnes (1708)- Eivind Aartun, Stavanger (1800) 1-0

Klasse 2
Sigmund Lunde, Sarpsborg (1705) - Øyvind Hoem Vaseng (1573) 1-0
Eirik Viken Kallset (1528)- Lewi Bekkelien, Black Knights (1721) 1/2-1/2

Klasse 3

S. Kristian Røilid, Mosjøen (1314) - Audun Hoem (1376) 0-1

Klasse 5

Stig Rune Jenssen (916) - Magne Bolme, Norske Synshemmedes Sjakkforbund (903) 1-0
Sverre Hoem (758)- Trond Vestjord, Tromsø (-) 1-0

2. runde søndag kl. 1030

RundenePosted by Tore Sun, June 30, 2013 09:59:35
Eliteklassen

FM Aryan Tari (2354) - IM Frode Olav Olsen Urkedal, SK 1911 (2470) 0-1

Johannes L. Kvisla, Stavanger (2175) - FM Brede Kvisvik (2312) 0-1

IM Kjetil Stokke, Bergens (2385) - FM Kristian Stuvik Holm (2255) 1/2-1/2

Aryan møter regjerende norgesmester, men slo ham sønder og sammen i Det åpne NM på Fagernes i påska, og da hadde Aryan svart. Kristian møter Stokke som er regnet som den som kan mest åpningsteori av alle elitespillerne i Norge, og Brede får vel den letteste motstanden, selv om han har tapt mot Kvisla tidligere. Alle partiene fra elite sendes direkte her...

Mester

Monika Machlik, Tromsø (1933) - Anders Olsen (1960) 1/2-1/2

Junior A

Åsmund Neubauer, Lillehammer (1381) - Vegard Simensen (1749) 0-1

Kadett A

Ulrik Olsen, Oslo (1644) - Henrik Øie Løbersli (1665) 0-1

I kadett A-klassen som i år er veldig jevn, har flere av favorittene avgitt poeng, og det er i dag Henrik viser om han vil være med og kjempe i toppen. Ulrik har vist sting, og har også en IM som trener, slik som Henrik.

Kadett B

Magnus Dahl Jenssen (1089) - Andreas - Skotheim, Tønsberg (969) 1/2-1/2

Øyvind Brekke Fløtten, Modum (1034) - Jon Oddvar Rambjør (873) 1-0

Martin G. Johnsen, Tromsø (1147) - Petter Andreas Wadstensvik (835) 1-0

Espen Haltvik Bakke (772) - Theodor Jørgen Lund, Lillehammer (1009) 0-1

Dag E B Nord, Nittedal (1136) - Emil Andre Olsen (979) 0-1

I dag møter resten av kadett B-klassen kristiansunderne. Det blir ingen interne kamper i denne runden.

Miniputt

Håkon Kristoffersen, Alta (643) - Mads Wollan Myhre (939) 0-1

Klasse 1

Jussi Dyrnes, Nordstrand (1746) - Trond Harald Saltnes (1708) 1-0

Klasse 2

Øyvind Hoem Vaseng (1573) - Jan Magne Stubrud, Lillehammer (1554) 1-0

Eirik Viken Kallset (1528) - Leif Bjornes, Kristiansand (1709) 0-1

Klasse 3

John Ivar Brekke, Trondheim (1384) - Audun Hoem (1376) 0-1

Klasse 5

Lena Halvorsen, Tromsø (-) - Stig Rune Jenssen (916) 1-0

Asle Tandberg, Modum (805) - Sverre Hoem (758) 0-1

Next »