2012 NM

2012 NM

.

Her følger vi med på hvordan det går med deltakerne fra Kristiansund og den ene fra Ålesund i Norgesmesterskapet i sjakk i Sandefjord lørdag 7.-lørdag 14. juli 2012.

Vi kommer også til å ha et øye med hvordan det går med Axel og Ellinor som samtidig spiller i det svenske mesterskapet.

9. og siste runde lørdag kl. 10

RundeneOpprettet av Tore lø., juli 14, 2012 07:58:35
9. runde starter lørdag kl. 10. Stillinga etter

Eliteklassen
FM Brede Kvisvik (2334) - GM Jon Ludvig Hammer (2643) 0-1
FM Stig Tjomsland, Nordstrand (2339) - Kristian Stuvik Holm (2316) 1/2-1/2

Junior
Aryan Tari (2205) - Jørgen Hoel, Bergen (1718) 1-0
Vegard Simensen (1703) - Kjell Håkon Lien, Hønefoss (1819) 1/2-1/2

Kadett
Henning Kjøita, SK 1911 (1966) - Henrik Øie Løbersli (1550) 1-0
Tuva Marie Flått-Bjørnstad, Caissa (-) - Iver Halse (920) 0-1

Miniputt
Harald Christian Vestjord, Tromsø (-) - Mads Wollan Myhre (-) 0-1

Klasse 2
Trond Harald Saltnes (1608) - Andreas Strand, Modum (1641) 1/2-1/2
Eirik Viken Kallset (1525) - Truls Skauge Clausen, Drammen (1547) 1-0

Klasse 3
Torge Ugland, Drammen (1391) - Øyvind Hoem Vaseng (1307) 1/2-1/2
Olav Hjortås, Nord-Odal (1441) - Audun Hoem (1400) 0-1
Vegard Viken Kallset (1285) - Lars A Stensen (1354) 0-1

Klasse 5
Sverre Hoem (796) - Olav Baade Moen, Hønefoss (827) 1-0
Eli Marit Ødegaard (760) - Stein Sjuls Hansen, Kampen (821) 1/2-1/2

Mester
Christian Laverton, Trondheim (2013) - Timmie Nygaard, Caissa (1833) 1-0

NM i lynsjakk kl. 18 fredag

RundeneOpprettet av Tore fr., juli 13, 2012 17:44:23

Norgesmesterskapet i lynsjakk starter i Sandefjord kl. 1800 fredag den 13.

Det spilles i klasser etter ratingstyrke i tillegg til junior, kadett, lilleputt og miniputt.

Av våre som skal være med, har vi ikke helt oversikt over ennå. Trond Harald skal ikke være med, og det samme skal heller ikke Brede eller Robin, og trolig heller ikke Kristian. Sverre, Audun og Øyvind blir heller ikke med.

8. runde fredag kl. 11

RundeneOpprettet av Tore fr., juli 13, 2012 08:57:53
8. runde starter fredag kl. 11. Stillinga etter sju runder

Eliteklassen
(FM) Kristian Stuvik Holm (2316) - FM (IM) Andreas Moen, Oslo (2379) 1/2-1/2
FM Stig Tjomsland, Nordstrand (2339) - FM Brede Kvisvik (2334) 0-1

Junior
Aryan Tari (2205) - Simon Barane, Sandnes (1723) 1-0
Vegard Simensen (1703) - Erlend Kyrkjebø, Stavanger (2044) 1-0

Kadett
Henrik Øie Løbersli (1550) - Torgeir Kjøita, SK 1911 (1800) 0-1
Sherington Amarapala, Lørenskog (1524) - Iver Halse (920) 1-0

Miniputt
Mads Wollan Myhre (-) - Benjamin Halvorsen, Tromsø (-) 0-1

Klasse 2
Andreas L Opdahl, Bergens (-) - Trond Harald Saltnes (1608) 0-1
Hans Hovden, Kirkegata (1563) - Eirik Viken Kallset (1525) 1-0

Klasse 3
Øyvind Hoem Vaseng (1307) - Olav Hjortås, Nord-Odal (1441) 1-0
Audun Hoem (1400) - Ida Lahlum, SK 1911 (1452) 0-1
Rune Borøy, Bodø (1452) - Vegard Viken Kallset (1285) 1-0

Klasse 5
Jon Ræder, Oslo (665) - Sverre Hoem (796) 1/2-1/2
Elisabeth Aa Solum, Strømmen (722) - Eli Marit Ødegaard (760) 0-1

Mester
Toan Thanh Pham, Akademisk (2090) - Christian Laverton, Trondheim (2013) 1-0



7. runde torsdag kl. 11

RundeneOpprettet av Tore to., juli 12, 2012 08:22:17
7. runde starter torsdag kl. 11. Stillinga etter runde 6

Eliteklassen
FM Brede Kvisvik (2334) - IM Nicolai Getz, Oslo (2335) 0-1
Benjamin Arvola, Tromsø (2256) - Kristian Stuvik Holm (2316) 1-0

Junior
Magnus Aartun, Stavanger (1662) - Aryan Tari (2205) 0-1
Benjamin Mjelde Andersen, Moss (1375) - Vegard Simensen (1703) 0-1

Kadett
Lasse E. Bjørn, Tromsø (1430) - Henrik Øie Løbersli (1550) 0-1
Iver Halse (920) - Jonas H Rasmussen, Bergens (1532) 0-1

Miniputt
Maria Skaslien, Tiger (850) - Mads Wollan Myhre (-) 0-1

Klasse 2
Trond Harald Saltnes (1608) - Henrik Aas, Nittedal (1575) 1/2-1/2
Eirik Viken Kallset (1525) - Morten Røine, Hønefoss (1501) 1/2-1/2

Klasse 3
Harald Mottang, Stjernen (1379) - Øyvind Hoem Vaseng (1307) 1-0
Yngve Lindsjørn, Stjernen (1345) - Audun Hoem (1400) 0-1
Vegard Viken Kallset (1285) - Anders Knudsen Beck, Tønsberg (1485) 1/2-1/2

Klasse 5
Sverre Hoem (796) - Håvard Aure, Drammens (884) 0-1
Eli Marit Ødegaard (760) - Jon Ræder, Oslo (665) 0-1

Mester
Christian Laverton, Trondheim (2013) - Lars Oskar Hauge, Oslo (2108) 0-1



6. runde onsdag kl. 11

RundeneOpprettet av Tore on., juli 11, 2012 08:42:19

6. runde starter onsdag klokka 1100. Stillinga etter runde 5.

Eliteklassen

FM Kjetil Stokke, Bergens (2341) - FM Brede Kvisvik (2334) 1-0

Kristian Stuvik Holm (2316) - Jon Kristian Haarr, Stavanger (2247) 1-0

Junior

Aryan Tari (2205) - Vegard Simensen (1703) 1-0

Kadett

Henrik Øie Løbersli (1550) - Martin Nilsen, Stavanger (1314) 1-0

Marte Bakken Kyrkjebø, Stavanger (1481) - Iver Halse (920) 1-0

Miniputt

Bishal Liu, Lørenskog (519) - Mads Wollan Myhre 0-1

Klasse 2

Åsmund Sem-Johansen, Stovner (1590) - Trond Harald Saltnes (1608) 0-1

Steinar Leite, Modum (1470) - Eirik Viken Kallset (1525) 1-0

Klasse 3

Øyvind Hoem Vaseng (1307) - Ida Lahlum, SK 1911 (1482) 1-0

Audun Hoem (1400) - Bård Fadnes, Bergens (1400) 1-0

Tom Steinskog, Sandnes (1183) - Vegard Viken Kallset (1285) 0-1

Klasse 5

Ingvild Brekke Fløtten, Modum (771) - Eli Marit Ødegaard (760) 1-0

Erik Kristiansen, Moss (-) - Sverre Hoem (796) 1-0

5. runde tirsdag kl. 11

RundeneOpprettet av Tore ti., juli 10, 2012 03:36:05
Eliteklassen
FM Brede Kvisvik (2334) - Kristian Stuvik Holm (2316) 1-0

Junior

Jens Hjort Kjølberg, SK 1911 (1901) - Aryan Tari (2205) 1/2-1/2
Vegard Simensen (1703) - walk over 1-0

Kadett

Iver Halse (920) - Sverre S Dyrhaug, Stavanger (1155) 1/2-1/2
Henrik Øie Løbersli (1550) - Monika Machlik, Tromsø (1685) 1-0

Miniputt

Mads Wollan Myhre - Daniel Fossan, Stavanger 1-0

Klasse 2

Jøran Sten Pettersen, Porsgrunn (1582) - Trond Harald Saltnes (1608) 1/2-1/2
Eirik Viken Kallset (1525) - Sigurd Kittilsen, Elverum (1501) 1/2-1/2

Klasse 3

Werner Solberg, Nordstrand (1421) - Øyvind Hoem Vaseng (1307) 1/2-1/2
Rune Borøy, Bodø (1459) - Audun Hoem (1400) 1/2-1/2
Vegard Viken Kallset (1285) - Trond Jacobsen, SK 1911 (1381) 1-0

Klasse 5

Sverre Hoem (796) - Håvard Aure, Drammens (884) 0-1
Elisabeth Aa Solum, Strømmen (722) - Eli Marit Ødegaard (760) 0-1




4. runde mandag kl. 17

RundeneOpprettet av Tore ma., juli 09, 2012 17:00:27
Eliteklassen
IM Erik Fossan FM Brede Kvisvik 1/2-1/2
Kristian Stuvik Holm - GM Berge Østanstad 0-1

Junior
Johan-Sebastian Christiansen, Caissa (2029) - Aryan Tari (2205) 0-1
Vegard Simensen (1703) - Petter Gjertsen, Arendal (1254) 1-0

Kadett
Hans Ludvig Flått-Bjørnstad, Caissa (-) - Iver Halse (920) 0-1
Flemming Aas, Bergens (1263) - Henrik Øie Løbersli (1550) 0-1

Miniputt
Haakon Faye-Lund, Caissa - Mads Wollan Myhre 1-0

Klasse 2
Trond Harald - Karim Ali, Fribonden (1262) 1-0
Rolf E Syvertsen, Tønsberg (1625) - Eirik Viken Kallset (1525) 1/2-1/2

Klasse 3
Øyvind Hoem Vaseng (1307) - Odd Arne Elstad, Caissa (1279) 1-0
Audun Hoem (1400) - Geir F Lorem, Tromsø (1290) 0-1
Kjell Iversen, Stjernen (1264) - Vegard Viken Kallet (1285) 0-1

Klasse 5
Knut Henrik Tallaksen, Stavanger (594) - Eli Marit Ødegaard 1-0
Ingvild Brekke Fløtten, Modum (771) - Sverre Hoem 0-1

3. runde mandag kl. 10

RundeneOpprettet av Tore ma., juli 09, 2012 07:51:39
Eliteklassen
FM Brede Kvisvik (2334) - Bror Thanke, Nordstrand (2131) 1/2-1/2
IM Atle Grønn, OSS (2348) Kristian Stuvik Holm (2316) 0-1

Junior
Aryan Tari (2205) - Erlend Kyrkjebø, Stavanger (2044) 1/2-1/2
Magnus Aartun, Bergens (1662) - Vegard Simensen (1703) 1/2-1/2

Kadett
Eivind Aartun, Bergens (1646) Henrik Øie Løbersli (1550) 1-0
Iver Halse (920) - Espen Andreassen, Sevland (960) 1-0

Miniputt
Sheroni Amarapala, Strømmen - Mads Wollan Myhre 0-1

Klasse 2
Ketil Drevvatn, Mosjøen (1443) - Trond Harald Saltnes (1608) 0-1
Eirik Viken Kallset (1525) - Andreas Omtvedt, SK 1911 (1670) 0-1

Klasse 3
Dan Vegar Sletten, Akademisk (-) - Øyvind Hoem Vaseng (1307) 0-1
Torge Ugland, Drammens (1391) - Audun Hoem (1400) 1/2-1/2
Vegard Viken Kallset (1285) - John Ivar Brekke, Trondheim (1450) 0-1

Klasse 5
Eli Marit Ødegaard (760) - Erik Kristiansen, Moss (-) 0-1
Sverre Hoem (796) - Eirik Hauge, Fana (959) 0-1


Neste »